Wojciech Kulawski – Syryjska legenda

Syryjska legenda
Tytuł: Syryjska legenda
Gatunek: ,
Wydawnictwo:
Data wydania: 26.09.2020
Liczba stron: 335
Legendy o zaginionych skarbach już od najmłodszych lat rozpalały wyobraźnię wielu młodych poszukiwaczy i poszukiwaczek przygód. Nie tylko za sprawą filmów o Indianie Jonesie, ale również za sprawą instynktu zdobywcy, pierwotnej ciekawości otaczającego świata i odkrywania jego tajemnic.  Autor Syryjskiej legendy opisuje świetną historię doskonale wpisującą się w takie dążenia i potrzeby. Grupa archeologów decyduje się wyruszyć do Syrii, aby zgodnie z otrzymanymi wskazówkami odnaleźć skarby zrabowane i ukryte na tamtejszych ziemiach przez Niemców w…

Legendy o zaginionych skarbach już od najmłodszych lat rozpalały wyobraźnię wielu młodych poszukiwaczy i poszukiwaczek przygód. Nie tylko za sprawą filmów o Indianie Jonesie, ale również za sprawą instynktu zdobywcy, pierwotnej ciekawości otaczającego świata i odkrywania jego tajemnic. 

Autor Syryjskiej legendy opisuje świetną historię doskonale wpisującą się w takie dążenia i potrzeby.

Grupa archeologów decyduje się wyruszyć do Syrii, aby zgodnie z otrzymanymi wskazówkami odnaleźć skarby zrabowane i ukryte na tamtejszych ziemiach przez Niemców w obliczu przegrania II wojny światowej.

Złożoność zagadki wymaga interdyscyplinarnej współpracy i udziału kilkudziesięciu osób w tej ekspedycji. Już ten fakt bardzo komplikuje sprawę a dołożyć do tego należy niebezpieczną sytuację polityczną panującą w tych regionach świata oraz działania osób, którym niekoniecznie zależy tylko na odnalezieniu skarbu.

Książkę świetnie się czyta. Lektura trzyma w napięciu w zasadzie od początku do końca. Autor dynamicznie zmienia perspektywę prowadzenia akcji. Nie znajdziemy tutaj długich, surowych opisów. Ciężko zamknąć książkę po każdym przeczytanym rozdziale, bo wygaszenie lub zamknięcie jednego wątku przenosi nas bezpośrednio w sam środek kolejnego i właśnie ta wielowątkowość mnie akurat urzekła.

Klasyczny temat na książkę przygodowo-sensacyjną jak zwykle nie zawiódł. Lektura była dla mnie jednak czasem przewidywalna, co jednak trudno uznać za jej wadę. Miewałem nawet czasem refleksje co do tego, czy fabuła nie jest aby nazbyt banalna. Finalnie jednak uznałem te myśli, jako zwykłe czepialstwo, zakorzenione głęboko w mojej naturze, bo książka dostarczyła mi rozrywki, której potrzebowałem na te jesienne, szare i zimne popołudnia.

Spróbujcie, niech słońce syryjskiej pustyni rozgrzeje wasze biblioteczki.

Strona autora: https://wojciechkulawski.pl

syria aleppo
Syria, Aleppo
Syria, Damaszek
Góra Hermon na granicy Syrii, Libanu i Izraela

Udostępnij ten wpis